ANNELER GÜNÜBu hafta Anneler günü olması sebebiyle Bahçelievler Seyh Zayed Çocuk Yuvasını ziyaret ettik.Malum herşeyi insanların gözüne gözüne sokmaya bayılan bir milletiz.Öncelikle birazdan okuyacaklarınız için hepinizden peşinen özür diliyoruz.Bu yapmış olduğumuz eleştiride sadece sizlere değil kendimizede bunuda bilmenizi isteriz.
Hani ağlamaktan içim şişti derler ya üstünden saatler geçmesine rağmen halen hıçkıra hıçkıra ağlıyorum.İnsanlığımdan öyle bir utanıyorum ki sormayın gitsin.Ziyaretimiz esnasında ufacık çocuklardan dünyanın derslerini aldık,daha bir olgunlaştık,daha bir bir sürü şey olduk en çokta insanlığımızdan nasibimizi aldık...
Bağıra bağıra anneler günü kutlanıyor her yerde,o koskoca sevgi bir güne sığdırılmaya çalışılıyor (umarım başarılı olabiliyoruzdur) Yanıbaşımızdaki annemizin kıymetini birgünde anlayıveriyoruz sonra sabah oluyor herşey normale dönüyor.Offf anne, karışma,kapat anne ben seni ararım ki o aramalar hep 6-7 saat sonra olur genelde bunun gibi birs ürü şey.
Peki annesi olmayanları hiç düşündük mü ? Onların yaşadıklarını ,bizlerin birgünlük gösterisinin onların içinde yıllarca kanayan yaralarının dahada kanattığını biliyor muyduk?
Bunu gerçekten görmek için oraları bir ziyaret edin derim o zaman işte ticarete dönüştürülen bu günün gerçekten kurbanı olmaktan vazgeçeriz belkide ????
Hala hıçkıra hıçkıra ağlıyorum gözümün önünden o güzel yüzlerin hiçbiri gitmiyor...Anne kelimesinin anlamı onlarda çok daha büyük,çok daha derin...
Küçük Yusuf anne demek dünya demek benim annem yok dünyamda yok demişti...Bunun üzerine nasıl bir cümle kurulur bilemedim...Ne söylenir bilemedim.Çok sessiz kaldım dün...Kelimeler çok manasızdı.Yanıbaşımdaki anneme sessizce derinden sarıldım..Şükrettim durmadan...Sessizce kimse duymadan içimden seni çok seviyorum anne dedim.
Sevginizi başkalarının gözüne gözüne sokmadan,olmayanların en derin acısını kanatmadan yaşamanız dileğiyle...
Sevgiyle Kalın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder